Perníkovo akvárium
Login:
Heslo:
Registrujte se.

Všechny ankety

FAQ

Zde jsem pro Vás přípravil a aktualizuji často kladené otázky a mé odpovědi k Vašim otázkám.

  0/0  
Hledej:
 
10.06.2005 Fotíme akvárium
Mnoho akvaristů se ptá, jakým způsobem dobře vyfotit akvárium a obyvatele v něm. Jak tedy na to, aby výsledek vypadal dobře a byl publikovatelný i pro ostatní? Jak udělat dobrý obrázek, kterým se můžeme chlubit? Obecné rady shrnuji právě v tomto článku. Součástí článku je i stučný popis jak a čím fotografie upravovat.
....více (zobrazit celý článek)
05.10.2004 Snížení tvrdosti vody a pH
Jako asi snad každý jsem měl zpočátku problém s tvrdostí vody, která je v podstatě příčinou všeho špatného v rostlinném akváriu. Jak na ni a jak ji dostat do rozumných mezí popisuji v tomto článku.
....více (zobrazit celý článek)
11.08.2004 Jaký filtr do rostlinného akvária?
Filtr má dva parametry: objem a průtok. Do akvária volíme filtr zejména podle objemu. Jeho filtrační objem by měl alespoň činit 2-4% objemu akvária. Velikost je důležitá proto, aby nitrifikační bakterie měly co nejvíce místa a mohly proto efektivně odbourat škodliviny a přeměnit je na neškodné látky, které budou spotřebovány rostlinami. Průtok filtru (l/hodina) by měl být regulovatelný a měl by jít naregulovat tak, aby byl maximálně 2x větší než je objem nádrže. V praxi to znamená, že u 200l akvária by měl filtr přefiltrovat max 400l vody za hodinu. Příliš velký vítr v akváriu rozvíří dno a to pak podporuje růst řas.
09.08.2004 Jaké osvětlení do rostlinného akvária?
Nejdůležitější je volba krytu akvária. Ten by měl být schopen pojmout Na každý 10cm vodní plochy (hloubky) jednu zářivku. Celkově by měl být poměr výkonu zářivek (W) a objemu akvária v litrech větší než 0,5W/L. Nejlépe pak 0,75W/L a více. Výkon zářivkových trubic je zjednodušené vodítko. Samozřejmě důležitá je také svítivost zářivek. Dobré zářivky jsou Philips řady TLD a to 865 a 965.
    
(c) Pernica IT Solutions 2004 Optimalizováno pro Mozilla 1.6, rozlišení 1024x768. Seznam