Perníkovo akvárium
Login:
Heslo:
Registrujte se.

Všechny ankety

Články

Články, které jsem o akvaristice napsal, nebo které jsem přeložil ze zahraničních zdrojů. Věřím, že Vám poskytnou užitečné informace tak, jak poskytly mně.
  0/0  
Hledej:
 
07.10.2006 Jak z malého filtru udělat velký?
Jak jsem již psal pře pár dny, můj filtr Shark 3 mi odešel do věčných lovišť. Měl jsem ještě jeden malý Fluval Mini Fan. Jeho průtok je cca 200l/hod. To je maprosto dostačující, ale jeho fultrační objem je naprosto nedostatečný.
....více (zobrazit celý článek)
14.11.2005 Jak na hezké akvárium? Chiméry nebo skutečnost?
V poslední době jsem provedl bestiální akva pokus, který byl téměř sebevražedný, ale na druhou stranu mi ukázal, že dodržováním snadných zásad, které jsou v podstatě shrnuty v tomto článku. Je to prosté milý Watsone a hlavně to funguje.
....více (zobrazit celý článek)
13.04.2005 Potřebujete zdroj CO2 pro své akvárium? Nechce se Vám dělat kvasnicový burčák? Nemáte dost financí na koupení CO2 bomby? Pijete minerálky a nemáte rádi moc bublinkovaté? Pak je tu řešení. Jeden akvarista v práci zužitkovává přebytečný CO2 z minerálek, které v práci popíjí. Je to snadné. Mějte připravenou jehlu s hadičkou, která je zavedena nejlépe někam k filtru v akváriu. Ráno po příchodu si kupte minerálku s bublinkami. Jehlu do flašky zapíchněte a již se do akvária dostává CO2. Odpoledne si můžete minerálku vypít již bez hnusných bublin.
03.12.2004 CO2 rozprašovače (difuzery) II
Mít kvalitní difuzér je pro úspěšnou aplikaci CO2 nezbytnost. V opačném případě přijde většina CO2 nazmar. Pavel Výborný mi poslal obrázek jeho kopie EHEIMU, který sestrojil s minimem nákladů. Tento difuzer má tzv. buble counter, který je potřeba pro stanovení správného dávkování CO2. Každý i méně zručný kutil jej během krátké doby sestrojí.
....více (zobrazit celý článek)
06.06.2004 Prvky a jejich vliv na rostliny
Strašně mne stresuje, když nevím, proč některé rostliny strádají a například jim opadávají listy. Všechny projevy strádání mají svoji příčinu v nedostatku některé živiny.
....více (zobrazit celý článek)
05.05.2004 CO2 rozprašovače - difuzery
Způsobů, jak dostat CO2 do vody je mnoho. Přináším proto přehled nejpoužívanějších difuzérů.
....více (zobrazit celý článek)
05.04.2004 Omezení růstu řas v akváriu

Pokusy s rostlinnými akvárii vedou k závěru, že růst řas (zelené, červeně a cyanobakterie) je potlačen tam, kde dostupnost fosfátu je limitujícím faktorem růstu rostlin.

Věří se, že pokud je v akváriu lehký nadbytek světla, CO2, dusíku (N), draslíku (K), všech mikroprvků a stopových prvku vzhledem k fosfátům dostupných pro růst rostlin, pak určitě vyšší rostliny jsou schopny překonat řasy a cyanobakterii ve spotřebě fosfátu obsažených ve vodním sloupci a tak jim odebrat základní živinu.

Dvě případové studie dokazují pravdivost této hypotézy.


....více (zobrazit celý článek)
    
(c) Pernica IT Solutions 2004 Optimalizováno pro Mozilla 1.6, rozlišení 1024x768. Seznam