Perníkovo akvárium
Login:
Heslo:
Registrujte se.

Všechny ankety

Alternanthera rosaefolia

Pěkná červená rostlina.

althernatera rosaefolia
Obrázek není můj, ale stažený z internetu. Až budu mít vlastní reprezentativní, tak jej zaměním.


  0/0  
Hledej:
 
14.06.2004

Tato rostlinka se konečně chytila. Poslední 2 slušné kousky jsou již čistě submerzní zdravé. Doufám, že už pěkně porostou a udělají mi pěknou červenou siluetu. Protohal jsem sagitarii v popředí akva a nasadil tam H. difformis a alternatheru. Měl jsem obavy o stav Fe a tím o stav i této kytky. Železo se však pohybuje něco mezi 0,5-1mg/l, což je akorát. Tak teď snad konečně poroste.

Důvodem její stagance bylo patrně její značné zastínění po H.rubela a "vyjedení" živin sagitarií. To jsem změníl a očekávám radikální změnu.

Jakmile se rozroste do publikovatelné podoby, tak nafotím a vystavím.

07.06.2004 Strádání není na ústupu. Mám poslední 2 výhonečky, tak doufám, že to přežijí a že konečně poroste.
01.06.2004 Tato rostlinka se konečně chytila. Poslední 2 slušné kousky jsou již čistě submerzní a zdravé. Doufám, že už pěkně porostou a udělají mi pěknou červenou siluetu. Protohal jsem sagitarii v popředí akva a nasadil tam H. difformis a alternatheru. Měl jsem obavy o stav Fe a tím o stav i této kytky. Železo se však pohybuje něco mezi 0,5-1mg/l, což je akorát. Tak teď snad konečně poroste.
Jakmile se rozroste do publikovatelné podoby, tak nafotím a vystavím.
20.05.2004 Bohužel tato rostlina zatím spíše strádá. Doufám, že je to pouze delší doba nutná pro přechod z emerzní formy na submerzní. Horní lístky jsou celkem hezké, spodní opadaly nebo jsou začernalé.
    
(c) Pernica IT Solutions 2004 Optimalizováno pro Mozilla 1.6, rozlišení 1024x768. Seznam